Sleepwalking - Uyurgezer

Posted by Gönderen Sercan güdüz On 11:20imdb puanı :6.2/10
Yapım :2008, ABD / Kanada
Tür :Dram
Yönetmen :Bill Maher
Senaryo :Zac Stanford
Müzik :Christopher Young
Süre :1 saat, 40 dk.

Gösterim Tarihi :8 Ağustos 2008


Oyuncular :Woody Harrelson, Annasophia Robb, Nick Stahl, Charlize Theron, Dennis Hopper, Deborra-lee Furness
Yapımcı :Charlize Theron, A.J. Dix, Beth Kono, Rob Merilees, J.j. Harris
Görüntü Yönetmeni :Juan Ruiz Anchia

Erkek arkadaşının tutuklanmasıyla evinden kovulan Joleen Reedy’nin (Charlize Theron) 11 yaşındaki kızı Tara (Anna Sophia Robb) ile birlikte kalacak bir yere ihtiyacı vardır. Joleen, mütevazi kira evinde onları ağırlamaktan rahatsız olmayacak fazlasıyla güvendiği erkek kardeşi James’den yardım ister.

Taşındıktan hemen sonra Joleen başka bir adamla gider. Tek başına bir çocuğun bakımını üstlenmek için son derece hazırlıksız olan James, perişan haldeki yeğenini mutlu etmeye çalışır. Ancak bir süre sonra, olaylar kontrolden çıkar: James işini kaybeder ve Tara’nın da çocuk esirgeme kurumuna gitmesi gerekmektedir.

Tam da bu sırada James geleceğini etkileyen bir karar verir. Geçmişiyle yüzleşmek üzere, Tara’yı da alıp çocukluğunun geçtiği Utah’a, ailesinin olduğu çiftliğe gider. James’in çiftiğe dönüşü babası (Dennis Hopper) ile arasındaki eski yaraları deşer.

James beklenmedik bir şekilde karşısına çıkan bu durumda, Tara’nın bugüne kadar hiç sahip olmadığı baba rolünü üstlenir ve bu onun hayatının asıl amacı haline gelir.