Ölümcül içgüdü Filmini Seyret,Ölümcül içgüdü İzle

Posted by Gönderen Sercan güdüz On 12:12


Yönetmen: Jean-François Richet
Tür: Biography,Action,Crime,Drama,Thriller
Ülke: France,Canada
Dil: English,French
Puan: 7.3/10 (678 oy)
Süre: France:130 dk
Ödüller: 11 nominations
Oyuncular (ilk 5): Vincent Cassel, Ludivine Sagnier, Mathieu Amalric, Gérard Lanvin, Samuel Le Bihan

Konusu

Fransız gangsterlerin sonuncusu Jacques Mesrine, yaşamı boyunca 1 numaralı halk düşmanı ilan edilmişti. Düzenli olarak kamuoyu anketlerinin zirvesinde yer aldı. Paris'in göbeğinde polisin yakın mesafeden yoğun ateşi altındaki görkemli ölümü onun efsane statüsünü taçlandırdı. Öyle ki, 1979 yılındaki ölümünden 30 yıl sonra bugün bile Jacques Mesrine efsanesi hala capcanlı… Onun hayatı sinema tarihinde ilk kez olarak tutkulu bir projeyle beyazperdeye getiriliyor.

Aynı anda hem bir gerilim filmi, hem de biyografi çalışması olan projenin çekimlerinde tarihi gerçeklere olabildiğince sadık kalındı. Mesrine'den bir süper kahraman yaratmak gibi bir amacı olmayan filmde, en karanlık yönleri de dahil olmak üzere bir karakter portresi çizildi. Öykünün çıkış noktası ise, bir ikonun arkasındaki insan oldu.

"Public Enemy"nin birinci ve ikinci bölümleri eş zamanlı olarak çekildi. 33 hafta devam eden çekimler, 7 Mayıs 2007'de başlayıp 2008 Ocak ayında tamamlandı. Çekim mekanları ise, Mesrine'in uzun yolculuğunun gerçekleştiği Fransa, Kanada, ABD, İspanya, İngiltere ve Cezayir'de gerçekleştirildi.

ALTERNATIF 1